Kultowa fotka - spot przy Muzeum Emigracji w Gdyni     27.09.2014

27 września 2014 r. przed Muzeum Emigracji w Gdyni spotkali się właściciele klasycznych pojazdów, by uwiecznić je na wspólnym zdjęciu na tle ogromnego wycieczkowca, który zacumował przy nabrzeżu. Aby fotografie były jeszcze bardziej wyjątkowe organizator spotkania, czyli Automobilklub Morski zadbał, by były one na odpowiednim poziomie – co najmniej kilkanaście metrów nad ziemią. I tak każdy chętny za symboliczną opłatą mógł wjechać na wysokość niemal 20 m, by z wysięgnika koszowego uwiecznić zgromadzone auta.

Pogoda dopisała, piękne błękitne niebo dawało piękne tło do zdjęć, nieco mniej przyjemny był wiatr, który na wysokości powodował dość nieprzyjemne odczucia. Mimo wszystko nie zabrakło chętnych by wjechać na górę. Mimo wewnętrznych oporów przed wjechaniem na górę jednak się zdecydowałam i nie żałuję. Widok był przepiękny, możliwość zrobienia zdjęć z takiej perspektywy wyjątkowa, a następnym razem już się nie będę zastanawiała czy wjechać.

Szkoda tylko, że frekwencja nie była jeszcze większa. Liczyłam na to, że podobnie jak na zdjęciach, które były inspiracją do zorganizowanie tego spotkania, parking będzie wręcz zapchany autami. Ciekawostką dnia był VW Variant. Przyjechał również kultowy Ikarus i jedyny jednoślad marki Simpson.

Kiedy już każdy chętny zrobił zdjęcia w różnych ustawieniach rozjechaliśmy się w różne strony świata – część z nas pojechała do domów, kilka aut ruszyło do Ergo Areny, gdzie odbywały się III Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne.

zabytkowi.pl
28.09.2014

samochody zabytkowe, motocykle zabytkowe, pojazdy zabytkowe, pojazdy militarne