VI Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne     27-28.09.2014

Po spotkaniu przed Muzeum Emigracji w Gdyni i wykonaniu pamiątkowych zdjęć wraz z kilkoma innymi osobami pojechaliśmy do Ergo Areny. Tam na granicy Gdańska i Sopotu w miejscu, gdzie zazwyczaj spotykają się miłośnicy dawnej motoryzacji przy okazji spotów organizowanych przez Trójmiasto Klasycznie, odbywały się III Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne.

Przy okazji prezentacji najnowszych modeli aut czołowych trójmiejskich salonów na imprezę zaproszono również motocyklistów, miłośników aut terenowych i zabytkowych, którzy przyjechali swoimi wehikułami.

O ile prezentacja aut współczesnych, z idealnie lśniącymi lakierami i najnowszymi bajerami nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia, to wyeksponowany z pozostałymi klasykami piękny kremowy Fiat 600 z 1957 r. przykuł moją uwagę na dłużej.

To na co warto było zwrócić uwagę działo się przed halą, bo wewnątrz z zabytków eksponowano jedynie Warszawę, VW i Mercedesa, wszystkie z tych aut znane już z różnych wcześniejszych imprez.

Na zewnątrz szczególnie dużą ciekawość wzbudziła rekonstrukcja CWS. Członkowie Automobilklubu Morskiego mieli przyjemność porozmawiać z jego autorem na jednym ze spotkań klubowych, jego autor Pan Ludwik Różniatowski prezentował również swoje dzieło na niedawnej wystawie Pojazdów Produkcji Polskiej w Kuźni Wodnej. Tym niemniej jednak miło było móc znów zobaczyć tę motoryzacyjną ciekawostkę, szczególnie dla gości targów nie związanych na co dzień z dawną motoryzacją było to bardzo interesujące.

Po krótkim spacerze po hali i nieco dłuższym przyjrzeniu się przybyłym zabytkom musimy przyznać, że jak zwykle pojazdy klasyczne okazały się ciekawsze i bardziej godne uwagi niż najnowsze salonówki.

zabytkowi.pl
29.09.2014

samochody zabytkowe, motocykle zabytkowe, pojazdy zabytkowe, pojazdy militarne