Motostrefa Gdańsk     29.06.2014

Kolejną imprezą, na którą udaliśmy się w miniony weekend był zlot organizowany przez MOTOSTREFĘ w Gdańsku, na ulicy Lubowidzkiej. Okazją do miłego spotkania i zaprezentowania zabytków motoryzacji było otwarcie na terenie Motostrefy pizzerii Monte Carlo Pizza i Wino.

Twórcy Motostrefy za zadanie postawili sobie stworzenia miejsca przyjaznego kierowcom, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. Sądząc po wczorajszym dniu faktycznie są zorientowani na osiągnięcie tego celu.

Niestety nie byliśmy na całej imprezie, więc nasza relacje dotyczy tylko początkowej fazy imprezy. Na samym początku pojawiło się około 20 pojazdów, w tym również motocykle. Wśród samochodów były Fiaty 126, Renault 12, Skoda sanitarka, Seat 750, Puch 500, Mercedesy, Volvo i sporo innych.

W miłej atmosferze mieliśmy okazję spróbować pysznej „motoryzacyjnej” pizzy i popodziwiać piękne auta. Nawet deszcz, który co jakiś czas próbował zepsuć imprezę nie miał szans, bo na szczęście zadaszenie nad stacją paliw i obszerna hala dawały schronienie. Według zapewnień organizatorów nie jest to ostatnia tego typu impreza i jestem przekonana, że warto wziąć w niej udział.


Lista zwycięzców plebiscytu na najciekawsze pojazdy:

  • I Miejsce - Mercedes 450SL, GA 68C
  • II Miejsce - Volvo 850, GD 56 E
  • III Miejsce - Seat 850, GA 4087

Gratulujemy wygranym:)

zabytkowi.pl
29.06.2014

samochody zabytkowe, motocykle zabytkowe, pojazdy zabytkowe, pojazdy militarne