Aukcja oldtimerów Auctionaty     28.11.2014

Dom aukcyjny online Auctionata z siedzibą w Berlinie (www.auctionata.com) odniósł ogromny sukces na pierwszej aukcji samochodów klasycznych, która odbyła się w dniu 28 listopada 2014 roku, pojawiając się jako nowa kategoria w różnorodnej ofercie firmy. Na aukcji, która obejmowała swoim zasięgiem osiem dekad historii motoryzacji wystawione zostały old- i youngtimery, samochody przeznaczone do codziennego użytku, samochody wyścigowe, oraz egzemplarze kolekcjonerskie. Udział pilota rajdowego - Jutty Kleinschmid, jako eksperta, przyczynił się do podniesienia rangi tej imprezy. W aukcji online, która odbyła się w czasie rzeczywistym, wzięło udział 665 zainteresowanych łącznie z 31 krajów. Podczas aukcji z 39 pojazdów aż 26 natychmiast przeszło w posiadanie nowych, dumnych właścicieli. Kolejne 11 samochodów zostało rezerwowanych poprzez wpłacenie zaliczek, część została już sfinalizowana podpisaniem umów transakcyjnych. Wolfgang Jochum, dyrektor oddziału „New Business and Classic Cars” Auctionaty, w sposób bardzo pozytywny ocenił to wydarzenie: „Sukces aukcji przekroczył nasze oczekiwania. W luksusowym segmencie bardzo dobrze sprzedających się zegarków, biżuterii i win logicznym krokiem okazało się rozszerzenie naszego portfolio o oldtimery.”

Gwiazdą wieczoru był VW T1 ’Barndoor’ 23 Window Samba DeLuxe z 1955 roku. Samochód na który wcześniej wpłacono zaliczkę został w końcu sprzedany za kwotę 190.000 euro (tj. około 250.000 dolarów). Wynik ten jest o wiele lepszy od najwyższej kwoty, jaką kiedykolwiek otrzymano za VW mikrobusa, a było to 217.000 dolarów zapłacone na aukcji w Kaliforni, w czerwcu 2011 roku.

Jedną z atrakcji imprezy, a zarazem najdroższym samochodem aukcji był Riley Brooklands z 1928 roku, za którego nowy właściciel zapłacił 165.000 euro. Mercedes-Benz 230 SL Pagode Cabrio, którego cena wywoławcza wynosiła 34.000 euro został sprzedany za zdecydowanie wyższą kwotę 55.000 euro, zaś Mercedes-Benz 300 ’Adenauer’ Convertible Conversion zmienił swojego właściciela za 121.000 euro. Riley Sprite Special z 1934 roku był wart dla swego nowego właściciela 93.500 euro. (W cenach były już uwzględnione prowizje).

Zdaniem Wolfganga Jochuma doskonały wynik aukcji jest wyraźnym dowodem na to, że Auctionata podeszła do niej w sposób profesjonalny, wzbudzając zainteresowanie wielu fanów i kolekcjonerów klasycznych samochodów. „Biorąc pod uwagę odniesiony sukces będziemy dalej rozwijać ten segment, aby jako niemiecki dom aukcyjny ugruntować pozycję naszej firmy na scenie oldtimerów.” Druga aukcja samochodów klasycznych „Classic Cars” odbędzie się 27 lutego 2015 roku z udziałem wielu rzadkich oldtimerów, oraz wyjątkowych okazów kolekcjonerskich. Na imprezie, pod młotek trafią między innymi takie auta jak BMW 2002 Turbo, Maserati Merak, oraz Porsche 356B Super 90.


O Auctionacie

Auctionata poprzez transmisje „na żywo” zapewnia dostęp do aukcji-licytacji i jest światowym liderem w dziedzinie sprzedaży online dzieł sztuki, antyków, oraz artykułów luksusowych przeznaczonych dla kolekcjonerów i koneserów. Za pomocą opatentowanej technologii Auctionata przeniosła do świata internetu atmosferę sali aukcyjnej w taki sposób, że licytujący biorą udział „na żywo” w transmitowanych aukcjach i na bieżąco, w czasie rzeczywistym, otrzymują informację o działaniach osób biorących udział w licytacji, a swoje oferty mogą składać z dowolnego punktu świata. Ponad 250 ekspertów na całym świecie ocenia, weryfikuje i bada przeznaczane do sprzedaży dzieła sztuki. Od momentu powstania Auctionaty, czyli od 2012 roku dokonano w sumie ponad 70,000 wycen. Auctionata zarządza również prowadzonym online przez ekspertów domem handlowym, który oferuje malarstwo, biżuterię, azjatyckie dzieła sztuki, porcelanę oraz inne przedmioty antyczne w ilości ponad 15.000 sztuk.

Franciszek Szeląg, dom aukcyjny Auctionata
18.12.2014

samochody zabytkowe, motocykle zabytkowe, pojazdy zabytkowe, pojazdy militarne