LIPIEC 2014 – podsumowanie


Minął pierwszy pełen miesiąc odkąd nasza strona ruszyła. Ze względu na to, że zbiegło się to ze szczytem sezonu motoryzacji zabytkowej i wakacjami, okres ten obfitował w ciekawe, udane imprezy, na których dane nam było być.

Lipiec rozpoczęliśmy zlotem organizowanym przez TrabiEkipę w Olsztynie. Jak przystało na zlot pojazdów z epoki PRL-u licznie reprezentowane były duże i małe Fiaty, Syrenki, Warszawy i oczywiście Trabanty. Zlot odbył się w pięknej okolicy, pogoda dopisała a i frekwencja była wzorowa. Wyścigi gokartami, seans w planetarium, parada ulicami Olsztyna i wspólna zabawa w Łopkajnach. Do tego należy dodać świetną organizację. Wszystko to sprawiło, że lipiec rozpoczęliśmy w doskonałym nastrojach.

Bezpośrednio po powrocie z Warmii i Mazur udaliśmy się na cykliczny spot organizowany przez Trójmiasto Klasycznie pod Ergo Areną. Impreza, która już na dobre weszła w kalendarz trójmiejskich zabytków. Tym razem również nie zabrakło chętnych by się spotkać, pogadać o swojej pasji, a przy okazji wymienić się doświadczeniami, wiedzą i ciekawostkami. Polecamy na przyszłość, warto choć na chwilę przyjechać, przejść się i popodziwiać.

Kolejny weekend spędziliśmy w Małpim Gaju w Tucholi na absolutnie nie pechowej, choć trzynastej edycji Wystawy Pojazdów Zabytkowych. Nie zabrakło tam ani miłośników zabytkowej motoryzacji widzów. W piękny słoneczny dzień mieliśmy przyjemność spotkać innych pasjonatów, którzy licznie przybyli swoimi motocyklami i samochodami na imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie Dragon. Oczywiście poza nimi niewątpliwą atrakcją spotkania były zabytkowe maszyny rolnicze.

Następny tydzień był jeszcze bardziej intensywny, bo rozpoczęliśmy go udziałem w V Zlocie Weteranów Szos organizowanym przez Klub Motocykli Dawnych w Starogardzie Gdańskim, a skończyliśmy grubo ponad 200 km dalej – w Czaplinku, gdzie w niedzielę miał miejsce I Czaplinecki Rajd Turystyczny. Ten ostatni organizowany przez Kemi i Michała ze Szczecińskiego Wietrzenia Klasyków. O ile zlot w Starogardzie stanowił sposób na przyjemne i spokojne spędzenie czasu na pogawędkach i zwiedzaniu grodziska w Owidzu, tak już rajd wymagał pełnej koncentracji całej załogi od początku do końca. Obie imprezy łączyła świetna zabawa i dobre towarzystwo.

Ostatni weekend lipca zakończyliśmy w Gdańsku na drugiej już edycji Motostrefy Klasycznie. Tu odpoczęliśmy w gronie trójmiejskich (i nie tylko) miłośników zabytkowej motoryzacji, posilając się pyszną pizzą i układając plan kolejnych wyjazdów.

Podsumowując pierwszy miesiąc naszej działalności muszę przyznać, że zabawa jest świetna i sprawia nam olbrzymią frajdę.


zabytkowi.pl
2014-08-03

samochody zabytkowe, motocykle zabytkowe, pojazdy zabytkowe, pojazdy militarne